< mgr Anna Pieńkowska >

Wybór zawodu nauczyciela był świadomą i przemyślaną przeze mnie decyzją. W swojej pracy staję nieustannie przed wyzwaniami i nowymi sytuacjami, a czas spędzony z młodzieżą przynosi mi niezapomniane chwile. I chociaż nieraz jestem zmęczona ilością odbytych lekcji, ilością rozmów z uczniami na różne tematy: od zasad dynamiki Newtona poprzez rachunek różniczkowy po rozmowy o relacjach rówieśniczych, o sytuacjach i decyzjach życiowych- czuję satysfakcję, z tego co robię. Jak większość nauczycieli często wychodzę ze szkoły i nie wiem, jak się nazywam, ale na pewno wiem wtedy jedno: zawodowo jestem na właściwym miejscu.

Wykształcenie

Rozwój własnych kompetencji, doskonalenie umiejętności to dla mnie jedna z najlepszych inwestycji, dlatego stale rozszerzam swoje kwalifikacje zawodowe. Ukończyłam m.in.:

→ studia magisterskie na kierunku: Fizyka doświadczalna na Uniwersytecie Wrocławskim,
→ studia licencjackie na kierunku: Nauczanie fizyki i matematyki na Uniwersytecie Wrocławskim,
→ studia licencjackie na kierunku: Sport w Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu,
→ studia podyplomowe: Matematyka z informatyką na Uniwersytecie Wrocławskim,
→ studia podyplomowe: Doradztwo zawodowe i przedsiębiorczość w Wyższej Szkole Bankowej we Wrocławiu,
→ kurs kwalifikacyjny: Zarządzanie oświatą dla oświatowej kadry kierowniczej.

Doświadczenie zawodowe

Od 2008 roku związana jestem ze szkolnictwem. Przechodząc kolejne szczeble awansu zawodowego, w 2018 roku uzyskałam stopień nauczyciela dyplomowanego. Doświadczenie zawodowe w edukacji zdobywałam pełniąc różne funkcje:

→ nauczyciela fizyki i matematyki na wszystkich poziomach edukacyjnych,
→ doradcy zawodowego,
→ dyrektora oddziału firmy szkoleniowej,
→ funkcje kierownicze w placówkach oświatowych,
→ menedżera punktów przedszkolnych.